kreatywnemapy.pl

Drużyna narodowa Ekwadoru zwycięża z zespołem Kataru w meczu otwarcia światowych mistrzostw!

11.08.2023, 10:41

W meczu otwarcia światowych mistrzostw kadra narodowa Ekwadoru pokonała kadrę narodową Kataru wynikiem zero do dwóch!

Mundial to impreza futbolowa, która odbywa się raz na cztery lata. Z pewnością futbolowi fani z całej świata wyczekują z utęsknieniem na inauguracyjny mecz mistrzostw. Przy okazji światowych mistrzostw w Katarze, który rozpoczął się w ten weekend było identycznie. Pierwszy pojedynek poprzedzała oficjalna ceremonia otwarcia turnieju, która prezentowała się niesamowicie. Później jednak przyszła pora piłki nożnej i futbolowi fani zebrani na trybunach oraz przez telewizyjnymi odbiornikami oczekiwali dobrego meczu. Już od pierwszego gwizdka emocji nie brakowało, ponieważ gracze narodowej reprezentacji Ekwadoru błyskawicznie strzelili gola. Już w trzeciej minucie Valencia trafił do siatki i zdawało się, iż kadra narodowa Kataru będzie mieć naprawdę trudno w tym spotkaniu. Arbiter tego spotkania zdecydował się jednak przeanalizować systemem VAR poprawność tego trafienia i okazało się, że w chwili dogrania napastnik znalazł się na pozycji spalonej. W tej sytuacji gospodarze mistrzostw świata mieli więc naprawdę sporo szczęścia.

Narodowa kadra Ekwadoru nie zamierzała zaprzestać atakowania pomimo anulowania pierwszego trafienia. Zawodnicy kadry narodowej Ekwadoru atakowali i nieustannie kontrolowali przebieg tego spotkania. Zawodnik narodowej reprezentacji Ekwadoru parę minut później znalazł się w akcji sam na sam z golkiperem reprezentacji narodowej Kataru i został powalony przez niego. Główny arbiter nie wahał się nawet przez chwilę i zarządził karnego, a bramkarzowi dał żółty kartonik. Karnego na bramkę zamienił gracz kadry Ekwadoru Valencia. Na tle reprezentacji Ekwadoru kadra Kataru wyglądała źle. Nie było widać pomysłu na grę, a bramkarz Ekwadoru przez sporą część meczu nie miał za dużo pracy. Druga bramka dla kadry Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem I części, a autorem kolejny raz był Enner Valencia. W trakcie pierwszej części tego meczu nie mieliśmy szansy oglądać już więcej trafień. Podczas drugiej połowy obie drużyny mocno obniżyły tempo i na boisku mało się działo. Mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 2:0 dla Ekwadoru, która fantastycznie zaczęła te mistrzostwa. Z kolei narodowa reprezentacja Kataru jest w tym momencie w skomplikowanej sytuacji i może mieć problem z zakwalifikowaniem się do kolejnej fazy mundialu.